فارسی
جمعه 07 مهر 1402 - الجمعة 14 ربيع الاول 1445
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه

نماز امام حسن مجتبی (ع)

نحوه نمایش

مطلب قبلی نماز حضرت زهرا (س)
نماز امام حسین (ع) مطلب بعدی
[بنا بر نقل سید ابن طاووس در کتاب «جمال الاسبوع»] نماز امام حسن(علیه‌السلام) در روز جمعه چهار رکعت است که مانند«نماز امیرالمؤمنین(علیه‌السلام)» می‌باشد.
نماز دیگر آن حضرت در روز جمعه نیز چهار رکعت است که در هر رکعت «یک‌بار» سوره «حمد» و «بیست‌وپنج» بار سوره «توحید» خوانده می‌شود.

دعای آن حضرت:
اللّٰهُمَّ إِنِّى أَتَقَرَّبُ إِلَيْكَ بِجُودِكَ وَكَرَمِكَ، وَأَتَقَرَّبُ إِلَيْكَ بِمُحَمَّدٍ عَبْدِكَ وَرَسُولِكَ، وَأَتَقَرَّبُ إِلَيْكَ بِمَلَائِكَتِكَ الْمُقَرَّبِينَ وَأَنْبِيائِكَ وَ رُسُلِكَ، أَنْ تُصَلِّىَ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ عَبْدِكَ وَرَسُولِكَ وَعَلَىٰ آلِ مُحَمَّدٍ، وَأَنْ تُقِيلَنِى عَثْرَتِى، وَتَسْتُرَ عَلَىَّ ذُنُوبِى وَتَغْفِرَهَا لِى، وَتَقْضِىَ لِى حَوَائِجِى، وَلَا تُعَذِّبْنِى بِقَبِيحٍ كَانَ مِنِّى، فَإِنَّ عَفْوَكَ وَجُودَكَ يَسَعُنِى، إِنَّكَ عَلىٰ كُلِّ شَىْءٍ قَدِيرٌ.
خدایا! به امید جود و کرم تو به‌سویت تقرّب می‌جویم و به دوستی محمّد بنده و فرستاده‌ات به‌سوی تو و به فرشتگان مقرّب به پیشگاه تو و به پیامبران و فرستادگانت تقرب می جویم و این که بر محمّد، بنده شایسته و فرستاده‌ات و بر خاندان محمّد درود فرستی و از لغزشم درگذری و گناهانم را بر من بپوشانی و آن‌ها را بیامرزی و نیازهایم را برآورده سازی و به کار زشتی که از من سرزده عذابم نکنی، چه همانا عفو و بخشش تو بر من فراگیر است، مسلماً تو بر هر کاری توانایی.


- نماز پیامبر خدا حضرت محمد(ص)
- نماز امام علی (ع)
- نماز حضرت زهرا (س)
- نماز امام حسین (ع)
- نماز امام سجاد (ع)
- نماز امام باقر (ع)
- نماز امام صادق (ع)
- نماز امام رضا (ع)
- نماز امام زمان (ع) و دعای آن حضرت

مطلب قبلی نماز حضرت زهرا (س)
نماز امام حسین (ع) مطلب بعدی

لینک کوتاه

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روزگزارش خطا  

^