فارسی
شنبه 01 ارديبهشت 1403 - السبت 10 شوال 1445
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
0
نفر 0

دیدار همافران با حضرت امام

دیدار همافران با حضرت امام

در مدرسۀ علوی ، در روزهای ورود امام ، کارهای زیادی بود و هرکس عهده دار کاری شده بود . روزی به دنبال کاری به خیابان ایران رفته بودم  . مشاهده کردم همافران در صفی منظم و در حال شعار دادن به طرف مدرسه می آیند . کسی از این موضوع خبر نداشت . در مدرسه باز بود . همه وارد شدند و در حیاط اجتماع کردند و شعار انقلابی سر دادند .
حضرت امام پشت پنجره تشریف آوردند . هیجان شدیدی بر جمعیت مستولی گشت . نماینده ای از طرف همافران به داخل اتاق آمد و دم پنجره ، کنار حضرت  امام و رو به همافران ایستاد و طی سخنانی وفاداری آنها را به انقلاب و رهبریت امام خمینی اعلام داشت .
مسئله ای که آنان را نگران کرده بود ، سوگند وفاداری به شاه و حکومت شاهنشاهی ایران بود . امام در آنجا اعلام کردند و بعد هم به صورت مکتوب انتشار دادند که قسمی که موردش خلاف شرع و خلاف مصالح مردم باشد ، اعتباری ندارد و پایبندی بدان لازم نیست .
تصویر با شکوهی از آن مجلس در روزنامه ها چاپ شد که خیلی موثر بود و انگیزه ای برای پیوستن دیگر نیروها به انقلاب فراهم کرد و نیز نور امید و چشمۀ پیروزی برای ملت به حساب آمد . بیعت همافران با امام و انتشار عکس آن ، ضربۀ سختی بر پیکر دولت بختیار وارد آورد ، تا جایی که مجبور به ساختن دروغی آشکار شدند  در رادیو و تلویزیون اعلام کردند که این عکس مونتاژ شده است و هیچ واقعیت خارجی ندارد .


منبع : منتشر شده توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

نامه ای به رزمندگان
تشدید مبارزات
توسل به حضرت حجت برای آمدن میهمان
برگزاری دعای کمیل در فاو
دعای آیت الله سید محمد تقی خوانساری در حق من
ترس از نزول عذاب الهی
انتشار کتاب شهید جاوید
وسوسۀ شیطانی
حسینیۀ ارشاد
توسل به حضرت رضا (ع) برای آمدن میهمان

بیشترین بازدید این مجموعه

تشدید مبارزات
نامه ای به رزمندگان

 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روزگزارش خطا  

^