فارسی
يكشنبه 24 تير 1403 - الاحد 6 محرم 1446
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه

0
نفر 0

برگزاری دعای کمیل در فاو

چندی بعد از عملیات و تصرف فاو ، شهید دستواره ، فرمانده لشکر محمد رسول الله ، از خط مقدم پیغام داد و ما را به جبهه فرا خواند . من به خرمشهر رفتم . از آنجا همراه چند تن از رزمندگان ، تا لب رودخانه رفتیم و پس از آن با قایق موتوری به سوی فاو روانه شدیم .
منطقۀ فاو زیر شدیدترین آتش عراقیها بود و از ترس حملات شیمیایی ، همه لباس مخصوص پوشیده بودند . در آن سفر ، آقای کابلی و حاج محسن طاهری ، مداح معروف ، همراه من بودند . مسجدی در فاو بود که رزمندگان هنگام شب به آنجا می آمدند . شب جمعه بود . در تاریکی و در بحبوحۀ صدای انفجار گلوله ها ، که مسجد را به لرزه درآورده بود ، دعای کمیل را شروع کردیم . مجلس ، بسیار پرشور و حال و ملکوتی شد و بچه ها به شور و هیجان درآمدند . (هفتۀ بعد نوار آن جلسه ، که به وسیلۀ ضبط صوت قوه ای و با کیفیت پایین ضبط شده بود ، از رادیو سراسری پخش گردید . ) فردا صبح با همراهان به طرف سایت حرکت کردیم تا از آنجا به صف مقدم برویم . وقتی به سایت رسیدیم ، با گلوله باران شدید عراقی ها مواجه شدیم .
همه روی زمین دراز کشیدیم . حرارت گلوله هایی را که از بالای سر ما رد می شد ، احساس می کردیم . در آنجا نیز شهادتین را بر زبان جاری کردیم . رزمندگان اسلام مقابله به مثل کردند و آتش عراقیها فروکش کرد و ما جان سالم به در بردیم و راه خود را به سوی خط مقدم ادامه دادیم .
در خط مقدم ، رضا دستواره داخل سنگری بود و عملیات را هدایت می کرد . ما ده روزی در فاو ماندیم و چون نمیشد جلسات عمومی برگزار کنیم ، سنگر به سنگر می رفتیم و با بچه ها دیدار و گفتگو می کردیم .


منبع : منتشر شده توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

هدایت کمکهای مردمی
انقلاب سفید شاه
پانزده خرداد
دستگیری و بازداشت انقلابیون
از هتل هایت دبی تا بارگاه امام رضا (ع)
مجاهدین خلق
جلسات معنوی برای اختلاف زدایی سیاسی
حاج اسماعیل رضایی
تبدیل کاباره به چلوکبابی
توسل به حضرت حجت برای آمدن میهمان

بیشترین بازدید این مجموعه

هدایت کمکهای مردمی

 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روزگزارش خطا  

^