فارسی
يكشنبه 06 خرداد 1403 - الاحد 17 ذي القعدة 1445
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
0
نفر 0

بررسی و تدوین طرح تحقیقاتی عرفان اهل بیت (ع)

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی ، سومین نشست  از سلسله نشستهای مشترک بررسی وتدوین طرح تحقیقاتی عرفان اهل بیت (ع) پنج شنبه مورخه 5/12/89 در سالن کتابخانه مرکز دارالعرفان الشیعی برگزار گردید.
قابل ذکر است که تدوین عرفان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) از جمله آمال دیرین حضرت استاد انصاریان بوده و هست عرفانی برگرفته از آموزه های وحیانی در مقابل تمام عرفانهای بشری عرفانی زنده ، پویا ، شاداب و ساری و جاری در تمام  عرصه های فردی و جمعی زندگی عوام و خواص نه عرفانی گوشه گیر ، خانقاهی و مشتی الفاظ مبهم که نه تنها برای عوام که برای خواص هم معجزه ای نیافریده است .
همین مرام و مسلک است که دهها سال حضرت استاد در قالب وعظ و خطابه به کام تشنگان راه حق و حقیقت نوشانده اند و به راستی و درستی که جواب داده است و عطش این ادبیات روز به روز بیشتر شده است .
معلوم است که بشریت بنابر فطرت سلیم خود به دنبال صافی وحی می گردد و نه بافته های بشری.
و همین دغدغه حضرت استاد بود که در نشر مکتوب خویش نیز خودش را نمایان کرد . آری شرح مصباح الشریعه منسوب به امام صادق به نام « عرفان اسلامی » در قالب پانزده جلد از جمله مکتوبات استاد انصاریان است
و این آرزو را حضرت استاد از ابتدای تاسیس مرکز دارالعرفان نیز پیگیری نموده اند .
لذا هیئت علمی مرکز از ابتدای شروع به کارش پیگیری طرح را از جمله پروژه های مهم خود تلقی نمود و نشستهایی را برگزار کرد و مطالبی را در این راستا به تصویب رساند .
در این میان حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمدی ریاست محترم (سمت ) در جریان قرار گرفتند که بررسی این طرح در مرکز دارالعرفان در جریان است که البته از جمله دغدغه های معظم له نیز بوده است و در نظر داشته اند و دارند که متونی را در این زمینه برای دانشگاهها تهیه نمایند .
و از آنجائی که یکی از روشهای قابل تحسین دکتر احمدی پرهیز از کارهای موازی است پیشنهاد دادند که در اجرای این طرح مهم سهیم باشند . مرکز دارالعرفان باآغوشی باز استقبال نمود و تا کنون سه نشست مشترک برگزار شده است .
1- نشست اول مورخ 9/10/89 با حضور دکتر احمدی و هیئت علمی مرکز
2-نشست دوم مورخ 14/11/89 با حضور دکتر احمدی ، بعضی از هئیت علمی مرکز ، و مدیر عامل مرکز در خدمت حضرت آیت الله جوادی آملی دام ظله
3-نشست سوم مورخ 5/12/89 با حضور دکتر احمدی ، هئیت علمی مرکز ، مدیر عامل مرکز ، مسئولین محترم موسسه لیله القدر و امام رضا (ع) و چند تن از محققین داخل و خارج از مرکز .
و این مسیر انشاءالله تا نیل به اهداف عالیه طرح ادامه پیدا خواهد کرد و از صاحبان اندیشه که در این زمینه نظریه و مطالبی داشته باشند به گرمی استقبال خواهد شد.


منبع : روابط عمومی و امور بین الملل مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

سومین نشست از سلسله نشست‌های «ترجمهٔ متون مقدس؛ ...
دومین نشست از سلسله نشست‌های «ترجمهٔ متون مقدس؛ ...
پیام تسلیت استاد انصاریان
اولین نشست از سلسله نشست‌های «ترجمهٔ متون مقدس؛ ...
حضور انتشارات دارالعرفان و تازه‌های نشر در سی و ...
گزارش خبری اولین نشست از سلسله نشست‌های اخلاق و ...
پیام استاد انصاریان پیرامون عملیات وعده صادق
برنامه سخنرانی استاد انصاریان در ماه رمضان اعلام ...
مراسم نکوداشت مقام علمی و فرهنگی استاد انصاریان ...
برگزاری آیین نکوداشت مقام علمی و فرهنگی استاد ...

بیشترین بازدید این مجموعه

پیام استادحسین انصاریان بمناسبت ارتحال حضرت آیت ...
گزارش تصويري سخنراني استاد انصاريان در روز ...
دومین نشست از سلسله نشست‌های «ترجمهٔ متون مقدس؛ ...

 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روزگزارش خطا  

^