فارسی
سه شنبه 01 فروردين 1402 - الثلاثاء 28 شعبان 1444
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
0
نفر 0

دبیر علمی دومین کنگره علمی حماسه حسینی عنوان کرد

دبیر علمی دومین کنگره علمی حماسه حسینی عنوان کرد


خبرگزاری فارس: دبیر علمی دومین کنگره علمی حماسه حسینی گفت: صیانت از عاشورا با‌ تحقیق دقیق و عمیق برای رسیدن به حقیقت عاشورا و پیراستن این واقعه از تحریفات محقق می‌شود.
 

به گزارش خبرگزاری فارس از قم،‌ محمدجواد صاحبی امروز در نشست مطبوعاتی برگزاری کنگره علمی حماسه حسینی ‌بیان کرد: نهضت حضرت سیدالشهدا و حادثه عاشورا یک حادثه بزرگ،‌ فراموش نشدنی، ‌یکتا و بی‌همتا است.

وی با اشاره به اینکه این حادثه به دلیل عظمت آن هیچ‌زمانی در تاریخ فراموش نخواهد شد، ‌افزود: هر روز بر تعداد صفحات کتاب‌هایی که در این زمینه نوشته می‌شود‌ افزوده خواهد شد و نام و یاد امام حسین(ع) هر چه که بیشتر برده شود‌ به انسان روح ‌تازگی و طراوت می‌بخشد.

دبیر علمی دومین کنگره علمی حماسه حسینی ‌با اشاره به اینکه حادثه و واقعه عاشورا از جنبه‌های مختلفی قابل بررسی است‌، ابراز داشت: نخستین زمینه بررسی این واقعه این است که عاشورا از طرف گروه عظیمی که تمام خصلت‌های بد انسانی در آنها نمایان شده بود ‌اتفاق افتاده است.

عاشورا یک هشدار برای تمام انسان‌ها است

رئیس هیئت مدیره مؤسسه دارالمعارف شیعی ‌با اشاره به اینکه ما باید از واقعه عاشورا درس بگیریم‌ ادامه داد: این موضوع یک هشدار در زمینه‌های مختلف از جمله سیاسی و مذهبی برای تمام مردم است و در همه زمان‌ها هیچ تضمینی نیست که انسان‌های دیگر دست به چنین اقدامی نزنند.

صاحبی اذعان کرد: بعد دیگر عاشورا ‌این است که تمام جلوه‌های خوب خداوند در یک انسان که معصوم و نماینده خداوند بر روی زمین است ‌نمایان شده بود.

دستیابی به حقیقت عاشورا به وسیله صیانت از آن

وی با اشاره به اینکه عاشورا اسوه‌ای برای سرمشق گرفتن است ‌تأکید کرد: عاشورا یک فرهنگ است و صیانت از این فرهنگ‌ وظیفه همه کسانی است که بعد از این واقعه در این کره خاکی زندگی می‌کنند.

دبیر علمی دومین کنگره علمی حماسه حسینی اظهار داشت: صیانت از عاشورا با‌ تحقیق دقیق و عمیق برای رسیدن به حقیقت عاشورا و پیراستن این واقعه از تحریفات محقق می‌شود.

رئیس هیئت مدیره موسسه دارالمعارف شیعی با اشاره به برگزاری دومین کنگره علمی حماسه حسینی‌ عنوان کرد: در این همایش از مقام عالم و تاریخ شناس صاحب نظر،‌ حجت‌الاسلام والمسلمین مرحوم ابراهیم آیتی به عنوان یک مجتهد تجلیل شده و آثار وی معرفی خواهد شد.


منبع : خبرگزاری فارسی
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

سخنرانی حضرت استاد حسین انصاریان (دامت برکاته ) ...
آسیه همسر فرعون
ابن سیرین و تعبیر خواب
کلیات مفاتیح الجنان با ترجمه استاد حسین انصاریان ...
راه مبارزه با نفس ظلمانى
حمد و سپاس الهى
چهار عنصر وجود انسان
نعمت باران
استاد حسین انصاریان : بر خی از افراد جامعه نسبت به ...
قدردانی استاد انصاریان از خادمین سیدالشهدا علیه ...

بیشترین بازدید این مجموعه

نسخه جالینوس حکیم
آسیه همسر فرعون
نعمت‏هاى خدا از زبان سید الشهدا علیه السلام
ابن سیرین و تعبیر خواب
حبیب بن مظاهر اسدى
استقامت در راه هدف
نور يقين
سخنرانی حضرت استاد حسین انصاریان (دامت برکاته ) ...
نگاهی کوتاه به زندگی و شخصیت علمی استاد حسین ...
مقايسه خورشيد و زمين‏

 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روزگزارش خطا  

^