فارسی
شنبه 30 تير 1403 - السبت 12 محرم 1446
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه

2
نفر 0

توبه‏اى اعجاب آور

 

اين فقير در ايام ولادت امام عصر (عج) براى تبليغ به بندرعباس، مركز استان هرمزگان رفته بودم، شب جمعه ى آخر مجلس بناى قرائت دعاى كميل بود.

من دعاى كميل را از حفظ در تاريكى مطلق مى خوانم و از اين نظر شركت كنندگان حالى خاص دارند.

لحظاتى قبل از شروع كميل، جوانى در حدود بيست ساله كه او را تا آن زمان نديده بودم نامه اى به دستم داد.

پس از كميل به خانه برگشتم، آن نامه را خواندم، برايم بسيار شگفت آور بود، نوشته بود: اهل اين گونه مجالس نبودم، سال گذشته اوايل ظهر يكى از دوستانم به من تلفن زد كه ساعت چهار بعد از ظهر به دنبال تو مى آيم تا با هم به جايى برويم. در ساعت مقرر آمد، داخل ماشين به او گفتم: قصد كجا دارى؟

گفت: پدر و مادرم به مسافرتى چند روزه رفته اند. خانه كاملًا خالى است، مى خواهم لحظاتى با هم باشيم. وقتى به خانه ى او رفتم به من گفت: دو زن جوان را دعوت كرده ام، هر دو در خانه هستند و آماده براى اينكه خود را در اختيار ما بگذارند، مرا به اطاقى فرستاد و خودش به اطاق ديگر رفت، وقتى آماده ى برنامه شدم به ذهنم آمد كه در پرده هاى تبليغى مربوط به شما نوشته «شب جمعه دعاى كميل»، مى دانستم اين دعا از اميرالمؤمنين عليه السلام است ولى مجالس قرائت دعاى كميل را نديده بودم، در آن حالت شديد شيطانى، به شدت از اميرالمؤمنين شرمنده شدم، حيا و ترس تمام وجودم را گرفت، به شدت از خودم بدم آمد، از جا برخاستم، بدون اينكه با آن زن كمترين تماسى داشته باشم از آن خانه فرار كردم، حيران و سرگردان در خيابانهاى بندر پرسه مى زدم تا هنگام شب رسيد، به مسجد آمدم و در تاريكى جلسه پشت سر شما نشستم، از ابتدا تا انتهاى دعاى كميل با شرمندگى و سرافكندگى گريه كردم، از خدا خواستم زمينه ى ازدواج مرا فراهم آورد، علاوه از افتادن در لجن زار گناه حفظم نمايد.

دو سه ماهى گذشت به پيشنهاد پدر و مادرم كه به خواب نمى ديدم با دخترى از خانواده اى محترم ازدواج كردم، دختر در سيرت و صورت كم نظير است و من اين نعمت را از بركت ترك گناه و شركت در دعاى كميل اميرالمؤمنين عليه السلام دارم، امسال هم همه ى شبها در اين مجلس شركت كردم و اين نامه را رقم زدم تا بدانيد اين جلسات چه سود سرشارى براى مردم بخصوص جوانان دارد!


منبع : پایگاه عرفان
2
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

اداى دين‏
توبه یزید بن معاویه!
پيروى از طاغوت و محبّت بيجا به دنيا
ياران ابی عبدالله(ع) در قلّه افتخار
چرا همى گريى؟
گردنبند با برکت حضرت زهرا(س)
حکایت نمک خوردن و حرمت صاحب نمک
جز زيان و خسارت سودى نبرده‏اى‏
حكايت شنيدنى از يكى از اولياء خدا
حساسيت فتوا

بیشترین بازدید این مجموعه

حکایت نمک خوردن و حرمت صاحب نمک
حساسيت فتوا
حكايت شنيدنى از يكى از اولياء خدا
گردنبند با برکت حضرت زهرا(س)
حکایت خدمت به پدر و مادر
پيروى از طاغوت و محبّت بيجا به دنيا
محروم ماندن از سعادت ابدى‏
اداى دين‏
ياران ابی عبدالله(ع) در قلّه افتخار
توبه یزید بن معاویه!

 
نظرات کاربر

خانواده ما هم با مشکلات عدیده و طلسمهایی که دارند مانع ازدواج ما میشوند برو خداتو شکر کن فکر نمیکنم هزارتا دعای کمیل اینها را اصلاح کنه!
پاسخ
0     0
16 آبان 1391 ساعت 2:42 بعد از ظهر
هوشنگ محمدی سرشت
آفرین به این همت و پشتکار این نعمت به هرکسی داده نمیشود . باید زمینه اش فراهم شود . خوش بحالت ای جوان خدایا از سر تقصیرات ما بگذر تو رحیم و کریمی
پاسخ
0     0
3 آبان 1391 ساعت 9:36 بعد از ظهر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روزگزارش خطا  

^