فارسی
سه شنبه 04 مهر 1402 - الثلاثاء 11 ربيع الاول 1445
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
0
نفر 1
100% این مطلب را پسندیده اند

ناپديد شدن ذوالجناح‏

ناپديد شدن ذوالجناح‏

در منتخب طريحي آمده است: وقتي امام حسين عليه السلام از ذوالجناح بر زمين افتاد، ذوالجناح شروع کرد به فرياد زدن و از روي جسدها مي گذشت. وقتي عمر بن سعد او را ديد فرياد زد که اين اسب را بگيريد و نزد من بياوريد؛ زيرا او از اسب هاي مخصوص رسول خدا صلي الله عليه و آله است. آن گاه ياران عمر سعد در جايي کمين کردند و ذوالجناح به آن ها نزديک شد، سپس بر او حمله ور شدند، ذوالجناح با دست و پا و دندان از خود دفاع کرد و آن ها را از خودش دور کرد و گروهي را بر زمين افکند، بالاخره نتوانستند او را بگيرند، عمر سعد هم چنان فرياد مي زد: رهايش کنيد تا ببينم چه مي خواهد بکند! اطرافيان او را رها کردند و به طرف ديگري رفتند. هنگامي که اسب خودش را آزاد ديد، آمد و کشته ها را يکي يکي نظاره کرد تا به پيکر امام حسين عليه السلام رسيد، ذوالجناح وقتي صاحب خودش را ديد، شروع کرد به بوسيدن آن حضرت و با دهان او را مي بوسيد و پيشاني خود را بر بدن آقا مي ماليد و شيهه مي کشيد و فرياد مي زد واشک از چشمان او مي ريخت. در اين هنگام حاضران از ديدن چنين منظره اي تعجب کردند. 

عبدالله بن قيس گفت: آن اسب را ديدم که تمام مردم از دور او پراکنده شدند و او به سرعت به طرف خيمه ها رفت و کسي قادر نبود به او نزديک شود و سپس آهنگ فرات کرد و به سرعت خود را به وسط فرات رسانيد و در آب فرورفت و تا امروز، کسي نمي داند او کجا رفته و چه شده است. ( اسرار الشهادة، ص 436. )


منبع : کرامات حسينيه و عباسيه ؛ موسي رمضاني‏پور نوبت چاپ: هفتم تاريخ چاپ: زمستان 1386 چاپ: محمد (ص) ناشر: صالحان صفحات 48 و 49
0
100% (نفر 1)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

به هر کس به اندازه معرفتش بايد احسان کرد
حيوانات به قبر حسين احترام مى گذارند
بواسطه تربت طوفان آرام می شود
نذر زن ارمنی و شفاي فرزندش
اداى دين اسامه
معدن کرامات
هر کِه دارد هوس کرببلا ، بسم الله
پاداش و ره آورد زيارت حضرت
بي احترامي به تربت کربلا
داستان هايى از فضيلت زيارت امام حسين (ع)

بیشترین بازدید این مجموعه

رفع تب به بركت امام حسين (ع)
حسين در اوج صفات عاليه
نماز باران در كوفه به دستور پدر

 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روزگزارش خطا  

^