فارسی
چهارشنبه 15 آذر 1402 - الاربعاء 23 جمادى الاول 1445
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
0
نفر 0

تغییر رأی

حاج آقا رضایی عالم بزرگواری است که در رجایی شهر کرج – گوهر دشت -  با جاذبه ای فوق العاده و فعالیتی پردامنه ، تأثیر فراوانی بر منطقه گذاشته است . وی قبل از انقلاب برای تبلیغ  به آن منطقه رفته ، که خیلی مورد پسند واقع شده و مردم او را به طور دائم نزد خود نگاه داشته اند و تاکنون نیز از برکات وجودش بهره می برند . سالهاست که من به دعوت حاج آقا رضایی به رجایی شهر می روم .
اوایل انقلاب ، ده شب منبر داشتم . شبی جوانی آمد و اظهار داشت : « من هر شب پای منبر شما می آیم و خیلی علاقمند  به طلبگی هستم ؛ اما مادرم و پدرم – که در دادگستری منصب بالایی دارد – به شدت مخالف اند و حتی یکی ، دو بار مرا کتک مفصلی زده اند . با این وجود من می خواهم این مسیر را ادامه بدهم . » گفتم : « اگر واقعا دلت می خواهد و حاضری مشکلات این راه را متحمل شوی ، دیگر در کرج نمان . به قم برو و مشغول شو. من حاضرم تا وقتی که روی پای خودت بایستی ، خرجت را بدهم .»
او به قم رفت و رشد زیادی کرد و در زمینۀ ادبیات به استادی رسید و شاگردان زیادی در کلاسش حاضر شدند . روزی پدرش او را در حین درس دادن با عدۀ کثیری می بیند و شگفت زده می شود . بدین ترتیب او از رأی خودش برمی گردد و اکنون با پسرش موافق است . آن جوان یکی ، دو کتاب از کتابهای درسی قدیم حوزه را نیز خلاصه کرده و به چاپ رسانده که جزوی از کتب درسی حوزه قرار گرفته است . این هم از برکات مسجد حاج آقا رضایی در گوهردشت کرج است .

 


منبع : منتشر شده توسط اسناد انقلاب اسلامي
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

حکایتی جالب
پانزده خرداد
آشنایی با فعالیت های سیاسی
واقعه اى عجیب براى مولف در نیشابور
گردانهای شهادت
درس خارج
اولین سفر رسمی برای تبلیغ
سفر به گناباد
دیدار با آیت الله میلانی
برگزاری دعای کمیل در فاو

بیشترین بازدید این مجموعه

گزارش اطلاعیه شهربانی استان مرکز به اطلاعات ...

 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روزگزارش خطا  

^